بامیه و بیماری های قلبی

گروه اینترنتی قلب من
 

 

مطالعات نشان داده است بامیه به دلیل دارا بودن مواد مغذی همچون ویتامین ها، فیبر و املاح از بروز بیماری های قلبی پیشگیری می کند. بامیه غذا را هضم و آن را برای دستگاه گوارش قابل جذب می کند. همچنین، به دلیل نوع مواد موجود در آن ضمن برطرف کردن گرفتگی تنفسی در بهبود کیفیت صدای اشخاص نیز نقش دارد. از آنجا که این ماده سرشار از ویتامین B،A و C است، سبب تقویت اعصاب شده و قوه بینایی را افزایش می دهد.
با توجه به اینکه بسیاری از بیماری ها از اختلال جذب در روده ایجاد می شود، فیبر موجود در بامیه با جذب آب کافی از بروز یبوست جلوگیری کرده و ابتلا به بیماری هایی همچون بواسیر را به شدت کاهش می دهد. به این ترتیب از سوء هاضمه نیز پیشگیری می کند. علاوه بر این اسید فولیک موجود در بامیه را در کاهش خطر انسداد رگ های خون موثر است. اسید فولیک باعث کاهش هموسیستئین خون که موجب انسداد رگ های خونی می شود، شده و ویتامین
C
آن نیز به عنوان نوعی آنتی اکسیدان مفید برای عروق و کاهش دهنده گرفتگی رگ ها موثر می افتد. از این رو به صراحت می توان گفت بامیه به دلیل دارا بودن خواص فوق و سرشار از املاح، موجب پیشگیری از بروز بیماری های قلبی می شود.

 


 
گروه اینترنتی قلب من