روبات  وتوانایی های لامسه

گروه اینترنتی قلب من
 

 

یک روبات آمریکایی با سفر به آلمان با یک روبات دیگر دیدار کرد و پس از اینکه با هم به خرید رفتند صبحانه سنتی منطقه باواریا را آماده کردند.
جیمز، نام یک روبات
PR2 است که توسط کارشناسان روباتیک "گاراژ ویلو" در آمریکا ساخته شده است. این روبات با سفر به آلمان با "رُزی" دیدار کرد. "رزی" روباتی است که در دانشگاه فنی مونیخ ساخته شده است.
سپس این دو روبات باهم به سوپرمارکت نزدیک خانه رفتند و مواد غذایی مورد نیاز برای تهیه صبحانه سنتی منطقه باواریا را خریدند و با کمک هم "پان کیک" نان تابه یی و "سوسیس" ساسج درست کردند.
فیلمی که از همکاری این دو روبات تهیه شده است نشان می دهد که جیمز یک عدد نان باگت را خرد کرد و "رزی" ساسج را در یک دیگ پر از آب جوش ریخت و بعد ساسج آب پز را با ظرافت از دیگ بیرون آورد.
 تیمهای روباتیک در خصوص این فیلم توضیح دادند: "این نمایشی از تواناییهای درک، استفاده از دست و استدلال روباتهای پیشرفته خدمتگزار است."
جیمز از "ادراک قرمز، سبز، آبی و عمق" همراه با یک حسگر
Kinect مایکروسافت برای تشخیص نان و خرد کردن آن استفاده می کند.
این روبات همچنین از تواناییهای لامسه ای برای گرفتن و استفاده از بشقابها برخوردار است. "رزی" با استفاده از آلگوریتم درک می تواند "درک شناختی" داشته باشد و از کفگیر برای بیرون آوردن سوسیسها استفاده کند.
 

رزی همچنین دارای یک سری حسگر گشتاور نیرو است که تماسها را ثبت می کنند و به این روبات اجازه می دهند که با اندازه گیری عمق، هر جنسی را ارزیابی کند.
با این توانایی، رزی توانست با دقت تشخیص دهد که آن چیزی که درون ظرف وجود دارد سوسیس است.
براساس گزارش وایرد نیوز، هر دو روبات از مدلهای سه بعدی برای درک اجسام مختلف استفاده می کنند و با این مدلها می توانند کاسه روی میز و یا بسته های مواد غذایی را تشخیص دهند.

 

 


 
گروه اینترنتی قلب من