دانستنی های جالب در مورد اینترنت

گروه اینترنتی قلب من
 

 

از آنجا که مغز انسان ظرفیتی حدود یک تا ۱۰ ترابایت دارد، اگر متوسط ظرفیت مغز

 را ۵ ترابایت در نظر بگیریم، اینترنت معادل ظرفیت مغز یک میلیون انسان است

گوگل، تخمین می‌زند که در اینترنت 5 میلیون ترابایت، اطلاعات وجود داشته باشد که معادل 5 میلیارد گیگابایت یا 5 تریلیون مگابایت است.
از آنجا که مغز انسان ظرفیتی حدود یک تا 10 ترابایت دارد، اگر متوسط ظرفیت مغز را 5 ترابایت در نظر بگیریم، اینترنت معادل ظرفیت مغز یک میلیون انسان است.
بیایید حجم اطلاعات اینترنت را طور دیگری معادل‌سازی کنیم تا تصورش برایمان آسان‌تر شود. یک ترابایت را می‌توان روی 212 DVD یا 40 دیسک بلوری blue ray ضبط کرد. به این ترتیب برای ذخیره‌سازی کل اینترنت به یک میلیارد DVD یا 200 میلیون دیسک بلوری نیاز داریم!

میزان دسترسی به اینترنت:
26٫6 درصد از جمعیت دنیا به اینترنت دسترسی دارند. البته در قاره‌ها و مناطق مختلف میزان دسترسی به اینترنت متفاوت است. در آمریکای شمالی سه چهارم مردم، در استرالیا و اقیانوسیه 60 درصد، در اروپا، پنجاه درصد، در آمریکای لاتین و منطقه حوزه کارائیب، 32 درصد، در خاورمیانه 29 درصد، در آسیا 20 درصد و در آفریقا 8 درصد مردم به اینترنت دسترسی دارند.

ایمیل:
هر روز 247 میلیارد ایمیل فرستاده می‌شود که البته 81 درصد آنها یعنی 200 میلیارد عدد از انها، اسپم هستند. به عبارت دیگر سالیانه 90 تریلیون ایمیل فرستاده می‌شود.

نبرد اینترنت و تلویزیون:
59 درصد آمرکایی‌ها به طور همزمان در هنگام دیدن تلویزیون از اینترنت هم استفاده می‌کنند. برآوردها نشان می‌دهد که اینترنت بیش از تلویزیون، وقت آزاد مردم را به خود جلب می‌کند.
اینترنت در زندگی نوجوان‌ها:
نوجوان‌ها در آمریکا، هر هفته 31 ساعت آنلاین هستند. که 3٫5 ساعتش را صرف چت ، 2 ساعتش را صرف دیدن ویدئوهای یوتیوب و 2 ساعتش را صرف تماشای ویدئوهای مستهجن آنلاین می‌کنند.
1٫5 ساعت را در سایت‌هایی می‌گذرانند که توصیه‌های تنظیم خانواده و پیشگیری از بارداری می کند. بیشتر از یک ساعت را در سایت‌ها جراحی زیبایی و پلاستیک می‌گذارنند و 35 دقیقه هم نکات مربوط به کاهش وزن و رژیم غذایی را در وب‌سایت‌های مربوطه مطالعه می‌کنند.در مقام مقایسه، آنها تنها 4 ساعت را صرف انجام تکالیف تحصیلی می‌کنند!

تعداد سایت و وبلاگ:
در اینترتت 234 میلیون سایت و 126 میلیون وبلاگ وجود دارد.
حدود 30 درصد آمریکایی‌ها،6 درصد بریتانیایی‌ها، 5 درصد ژاپنی‌ها، 4 درصد برزیلی‌ها و کانادیی‌ها وبلاگ‌نویسی می‌کنند. 51 دصد وبلاگ‌نویس‌ها زن و 49 درصد آنها مرد هستند. 53 درصد وبلاگ‌نویس‌ها بین 21 تا 35 سال سن دارند و 20 درصدشان کمتر از بیست سال سن دارند.

هر ثانیه بیش از 28 هزار نفر کاربر اینترنت، مشغول مشاهده محتوای نامناسب ویدئویی هستند.

اینترنت موبایلی:
70 درصد کاربران اینترنت موبایلی، تنها زمانی که بیرون از منزل هستند، از اینترنت موبایلی استفاده نمی‌کنند، آنها در داخل منزل هم از اینترنت موبایلی بهره می‌برند. 87 درصد کاربران اینترنت موبایلی، بیش از یک بار در روز به اینترنت متصل می‌شوند و البته 50 درصد کاربران هم بیش از 5 بار در روز از اینترنت موبایلی استفاده می‌کنند.
81 درصد کاربران در هر نوبت اتصال به اینترنت موبایل، بیش از 15 دقیقه وب‌گردی می‌کنند. 60 درصد کاربران هم به منظور استفاده از شبکه‌های اجتماعی از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند.

چرا برخی از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند؟!
16 درصد برای سرگرمی، 10 درصد برای رسیدن به انواع و اقسام اطلاعات، 13 درصد برای مقاصد اقتصادی و مدیریت امورات مالی و بانکی، 34 درصد برای استفاده از سرویس‌های پیش‌پرداخت و 5 درصد برای گیم و خرید.

کاربران توییتر:
توییتر 105 میلیون کاربر دارد. فیس‌بوک نیز بیش از 400 میلیون کاربر فعال دارد.
تخمین زده می‌شود که یوتیوب بین 120 تا 124 میلیون کاربر داشته باشد که معادل یک سوم کل جمعیت آمریکاست.


کاربران فیس بوک:

هر دقیقه، از شش میلیون صفحه فیس‌بوک بازدید می‌شود که معادل 37٫4 تریلیون مرور صفحه در سال می‌شود. هر ماه 2٫5 میلیارد عکس در فیس‌بوک آپلود می‌شود.
آمار تماشای ویدئو:
هر ماه، کاربران اینترنت 12٫2 میلیارد ویدئو تماشا می‌کنند. فقط در آمریکا، به تنهایی، در هر ماه 924 میلیون ویدئو در سایت hulu مشاهده می‌شود.
تعداد توییت ها:
هر روز 50 میلیون توییت انحام می‌شود. در سال 2007، تعداد توییت‌ها روزانه تنها 5 هزار تا بود، در سال 2008، این عدد به 300 هزار و در سال 2009 به 2٫4 میلیون رسید. امروزه در هر ثانیه 600 توییت انجام می‌شود

 

 


 
گروه اینترنتی قلب من